COVID-19: Diş hekimliğinde yeni dönem

Hem hastalarımızı hem de kendimizi korumak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Amerika Diş Hekimleri Odası (ADA), T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Diş Hekimleri Odası'nın yayınladığı yönergelere uygun olarak randevu, muayene ve tedavi süreçlerimizde bazı değişiklikler yaptık.

 

 

DİŞ HEKİMLİĞİNDE YENİ DÖNEM : COVID-19 PANDEMİSİ VE ALINAN ÖNLEMLER

Hem hastalarımızı hem de kendimizi korumak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Amerika Diş Hekimleri Odası (ADA), T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Diş Hekimleri Odası’nın yayınladığı yönergelere uygun olarak randevu, muayene ve tedavi süreçlerimizde bazı değişiklikler yaptık.

 

RANDEVU SÜRECİ:

-Randevunuzu daha önce olduğu gibi telefonla veya internet sitemiz üzerinden online olarak oluşturabilirsiniz.

-Randevu günü gelmeden sizi arayıp şikayetiniz ile ilgili sorular soracağız. Bir anlamda ön muayene yapacağız. Amacımız, ihtiyacınız olan tedavi için gereken süreyi belirlemek ve randevu süresini optimize edip kliniğe geliş sayınızı azaltmak.

-Randevunuz öncesinde, hasta kabul sürecindeki değişikliklerin anlatıldığı bir mesaj göndereceğiz.

-Her hasta sonrasında dezenfeksiyon ve havalandırma için en az 30 dk boşluk bırakacağız. Bu nedenle günlük hasta randevu sayımızı sınırlandıracağız. Eğer randevunuza gelemeyecekseniz veya geç kalacaksanız haber vermenizi önemle rica ediyoruz.

 

KLİNİĞE KABUL SÜRECİ:

-Kliniğe refakatçi alınmaması: Kliniğe giren kişi sayısını sınırlandırmak için refakatçi kabul edemeyeceğiz. Eğer hastamızın yaş ve fiziksel engelinden dolayı refakatçi ihtiyacı varsa, en fazla 1 refakatçiye izin vereceğiz.

-Kliniğe giriş yapmadan önce temassız termometre ile ateş ölçümünüzü yapacağız.

-Kliniğimize gelene kadar kullandığınız maskeyi karşılama sırasında size vereceğimiz yeni maske ile değiştirmenizi rica edeceğiz.

-Kliniğe girer girmez el dezenfektanı ile ellerinizi temizledikten sonra sizi lavaboya yönlendireceğiz. Lavaboda el ve yüz temizliğinden sonra takı, saat ve cep telefonunuzu size vereceğimiz şeffaf poşetlere koymanızı isteyeceğiz.

-Randevuları geniş saat aralıkları ile vereceğimiz için bekleme odasında diğer hastalarla karşılaşma ihtimaliniz çok düşük. Eğer bir önceki veya sonraki hasta ile karşılaşırsanız aranızda en az 2 m mesafe bırakmalısınız.

-Bekleme alanındaki bulaş riskini arttıracak dergi, gazete, çay, kahve gibi eşya ve ikramları kaldırdık. Bir ihtiyacınız olursa, bize söylemeniz yeterli.   

 

TEDAVİ SÜRECİ VE SONRASI:

-Kliniğimizde aynı anda sadece 1 hasta kabul edileceği için, tedavi öncesi veya sonrasında diğer hastalarla aynı ortamda bulunmayacaksınız. Bulaş riskini minimize eden bu uygulamamız ile tedavilerinize gönül rahatlığı ile devam edebilecek olmanız kliniğimizin bu süreçteki en büyük artısı olacak.

-Sabah ilk hasta randevularımızı 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan hastalarımıza ayıracağız.

-Tedavi esnasında asistanım ve ben ileri seviyede virüs koruması sağlayan ekipmanlarımızı giyeceğiz. Bu ekipmanlarımızı her hasta sonrasında değiştireceğiz.

-Tedavi esnasında klima kapalı, camlar açık olacak.

-Her hastadan sonra klinik 30 dk havalandırılacak, tüm yüzeyler dezenfekte edilecek.

-Dezenfeksiyon ve havalandırma işlemi tamamlanmadan yeni hastamızı kliniğe almayacağız. Eğer randevu saatinden daha erken gelirseniz klinik dışında beklemenizi rica edeceğiz.

-Randevunuz sona ödeme aşamasında POS cihazına dokunmak istemiyorsanız, ödemenizi EFT ile veya size göndereceğimiz link üzerinden  kredi kartınızla yapabilirsiniz. Faturanız email adresinize gelecektir.

 

Bağdat Caddesi No: 357/5
Suadiye, Kadıköy - İstanbul
+90 216 356 22 55
Emrah Güvenenler - DoktorTakvimi.com